Kontakta oss

Kundservice:
Ruoto Shop Helsingfors +358 20 779 0971, shop@ruoto.fi
Ruoto Shop Tammerfors +358 20 779 0970, tampere@ruoto.fi
Kundservice öppettider Mån - Fre 9-18 och Lördag 9-15.
 


Ruoto.se webbutik:
shop@ruoto.se
Ruoto Shop Helsingfors +358 20 779 0971
Kundservice öppettider Mån - Fre 10-18 och Lördag 10-16.


 Personal - Ruoto Shop:


Robin Björk


robin.bjork@ruoto.se

Patrik Fransson


patrik.fransson@ruoto.se

Joonas Oksanen
Ruoto Shop Helsingfors & Tammerfors
VD
joonas.oksanen@ruoto.fi

Leo Osipov
Ruoto Shop Helsingfors
Marknadsföring
leo.osipov@ruoto.fi

Niilo Häkkinen
Ruoto Shop 
Helsingfors
Flugfiskeprodukter och reklamationer
niilo.hakkinen@ruoto.fi

Pauli Mattila
Ruoto Shop Helsingfors
E-handel
janne.huhtanen@ruoto.fi

Mikko Riekkinen
Ruoto Shop Helsingfors
Gäddfiske och e-handel
mikko.riekkinen@ruoto.fi

Pauli Mattila
Ruoto Shop Tammerfors
Marinelektronik och trolling
pauli.mattila@ruoto.fi

Kalle Koivusalo
Ruoto Shop Tammerfors
Isfiske
tampere@ruoto.fi